Naujienos

Pagal datą:

Filtras

Atstatyti

Verslo misijų nauda: nauji kontaktai bei naujos galimybės verslui

Rugsėjo 6-8 dienomis VšĮ „Versli Lietuva“ organizuotoje verslo misijoje Danijoje dalyvavo penkios Lietuvos Lietuvos informacinių ir ryšių technologijų sektoriaus įmonės: „Ambernetas“, „Singletonas“, „Aedilis“, „Indeform“, „Sonaro“.

Daugiau

Lietuvos autodalių gamintojai mezgė verslo ryšius Pietų Afrikos Respublikoje

VšĮ „Versli Lietuva“ kartu su Lietuvos autodalių gamintojų ir eksportuotojų asociacija „Laugea“ rugsėjo 27-30 dienomis organizavo Lietuvos autodalių gamintojų verslo misiją į Pietų Afrikos Respubliką (PAR). Šia galimybe pasinaudojo 9 Lietuvos įmonės.

Daugiau

Norvegijos statybų sektorius: patraukli kryptis lietuviškoms įmonėms

Spalio 16-19 d. Norvegijoje viešės Lietuvos statybos sektoriaus įmonės, siekiančios susipažinti su reikalavimais ir ypatumais Skandinavijos šalyje. Norvegija, kurioje vis daugiau dirba lietuviškų statybos sektoriaus įmonių, išlieka viena perspektyviausių krypčių vystyti verslą ir teikti statybines paslaugas. 

Daugiau

Po eksporto diagnostikos – Lietuvos regionuose veikiančių įmonių plėtra į užsienio rinkas

Šiais metais VšĮ „Versli Lietuva“ Eksporto departamento komanda drauge su specialistais regionuose surengė 13 renginių bei konsultacijų vietos verslininkams. Pagrindinę mokymų temą išduoda jų pavadinimas – „Plėtros kryptis – eksportas. Auginkime kompetencijas“.

Daugiau

Regionų bendradarbystės centruose įkurtų darbo vietų paklausa didesnė už pasiūlą

Alytuje ir Šiauliuose veikiantys „Versli Lietuva“ bendradarbystės centrai „Spiečius“ jau skaičiuoja pirmuosius veiklos metus. Didžiųjų pasaulio ir Lietuvos miestų pavyzdžiu šalies regionuose įkurtose erdvėse savarankiškai dirbantys asmenys ne tik naudojasi verslui reikalingomis priemonėmis, bet kartu sprendžia ir verslo iššūkius.

Daugiau

Kodėl Lietuva pasaulio konkurencingumo indekso reitinge nukrito?

Pagal naujausią Pasaulio ekonomikos forumo (angl. World Economic Forum) ataskaitą, Lietuva pasaulio konkurencingumo indekso (angl. Global Competitiveness Index) reitinge per metus nukrito žemyn 6-iomis pozicijomis – iš 35-osios į 41-ąją vietą. Kadangi bendrasis Lietuvos balas per metus beveik nepasikeitė (buvo apie 4,6), Lietuvos krytis labiausiai yra susijęs su keleto kitų šalių pakilimu reitinge (tokių kaip Lenkija, Azerbaidžanas, Indija, Malta, Indonezija ir Rusijos Federacija), o ne su verslo aplinkos Lietuvoje prastėjimu, tačiau yra pozicijų, pagal kurias kitų šalių kontekste atrodome išties prastai ir yra kur tobulėti.

Daugiau

Jordanijos rinka laukia Lietuvos chemijos, maisto pramonės, mašinų ir tekstilės gamintojų

Spalio 4-5 d. Lietuvoje viešėjo daugiau nei 30 verslininkų iš Jordanijos delegacija, kurie didžiausią dėmesį skyrė dvišaliams susitikimams su Lietuvos verslo įmonėmis. „Versli Lietuva“ duomenimis, 2014-2016 m. prekybos apyvarta tarp Lietuvos ir Jordanijos vidutiniškai siekė 4,4 mln. eurų, o per pirmąjį šių metų pusmetį Lietuvos įmonės eksportavo produktų ir paslaugų už 1,1 mln. eurų.

Daugiau

„Versli Lietuva“ verslumo apžvalga: labiau nei pelnas augančios sąnaudos verčia verslą dreifuoti

Ekonominė aplinka Lietuvoje yra palanki naujo verslo kūrimui bei esamo verslo plėtrai, tačiau yra ribojančių veiksnių. Naujausioje „Versli Lietuva“ Lietuvos verslumo tendencijų apžvalgoje ribota ir brangi darbuotojų samda įvardijama kaip vienas pagrindinių verslo plėtrą stabdančių veiksnių, kuris didina įmonių sąnaudas ir tirpdo pelną. Spartesnis sąnaudų nei pelno augimas verčia įmonės laikytis saugaus plano – plaukti pasroviui su pakeltu, bet neištrauktu inkaru. 

Daugiau
CMON10.jpg

Socialinis verslas - alternatyva ilgai lauktiems visuomenės pokyčiams?

Socialinis verslas - tai daug kontroversiškų nuomonių sulaukianti sąvoką, apie kurią Lietuvoje kalbama vis dažniau, tačiau nepaisant gausėjančių tokio pobūdžio iniciatyvų, visuomenėje vis dar vyrauja nuomonė, jog verslas ir socialinių problemų sprendimai negali žengti kartu.

Daugiau
1 4aaak8s_tzsO2i7kMsx3CA.jpeg

"Advanced So“ socialinio verslo inkubatorius pradeda veiklą Lietuvoje ir ieško dalyvių

Versli Lietuva skatina socialinį verslą ir kviečia dalyvauti "Advanced So“ socialinio verslo inkubatoriuje. Pastaruosius metus visuomenėje vykstantys procesai socialinės atsakomybės srityje sukuria palanką terpę socialiniams verslams rastis ir plėtotis. Dauguma socialiai aktyvių ir idėjų turinčių žmonių vysto socialinius projektus remdamiesi Skandinavijos ir Jungtinės Karalystės patirtimi ir kuria unikalius produktus, tausojančius aplinką, stiprinančius bendruomenes ir skatinančius pilietiškumą.  

Daugiau